شعار سال
دوشنبه 15 خرداد 1402
  • 1402/02/31 - 09:15
  • - تعداد بازدید: 21
  • - تعداد بازدیدکننده: 21
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZQ8y
مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای تشریح کرد:

گزارش عملکرد آموزش ضمن خدمت کارکنان غیرمربی سال 1401

اداره کل منابع انسانی و پشتیبانی در مسیر توسعه، توانمندسازی و به روز رسانی دانش و مهارت همکاران جهت تحقق اهداف و برنامه های سازمان در "طرح ملی نهضت مهارت آموزی در گام دوم انقلاب"، برنامه های آموزشی خود را با توجه به اصول، اهداف و راهبردهای آموزش کارکنان دولت تدوین نموده است.

داود ناصری امید، مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان در برگزاری کارگاه آموزشی"کاربرد نقش کوچینگ در عملکرد سازمان ها" که در محل ستاد سازمان برگزار شد، بیان کرد: اداره کل منابع انسانی و پشتیبانی در مسیر توسعه، توانمندسازی و به روز رسانی دانش و مهارت همکاران جهت تحقق اهداف و برنامه های سازمان در "طرح ملی نهضت مهارت آموزی در گام دوم انقلاب"، برنامه های آموزشی خود را با توجه به اصول، اهداف و راهبردهای آموزش کارکنان دولت تدوین نموده است.

دبیر کمیته سرمایه انسانی سازمان افزود: برنامه های آموزش ضمن خدمت کارکنان در سال 1402 مبتنی بر سیاست های کلان سازمان، استان ها و فراوانی مشاغل سازمان در قالب تشکیل کارگروه نیازسنجی و اعتباربخشی، برنامه ریزی و تدوین گردید و مراحل اخذ مجوز تقویم آموزشی ویژه کارکنان مربی/غیرمربی از سازمان اداری و استخدامی کشور در دست اقدام است.

ناصری امید بیان کرد: با هماهنگی به عمل آمده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور، در اولین گام، برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان "کاربرد نقش کوچینگ در عملکرد سازمان ها" در دستور کار قرار گرفت که با استقبال خوب همکاران ستادی و استانی روبرو گردید و بازخورد مثبتی حاصل گردید. امیدواریم با علم به نقش آموزش در بهبود عملکرد سازمان و تحقق اهداف و برنامه ها، بتوانیم با مشارکت حداکثر مدیران کل و همکاران در استان ها رسالت خود را در اجرای آموزش اثربخش و هدفمند مبتنی بر نیاز شغلی و کسب شایستگی همکاران به نحو شایسته انجام دهیم.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان در پایان این کارگاه آموزشی به ارائه گزارش عملکرد آموزش دوره های برگزارشده مصوب تقویم آموزشی سال 1401 پرداخت.

وی اظهار داشت: در سال 1401 اداره استخدام و آموزش کارکنان، دوره های آموزشی ضمن خدمت کارکنان را بصورت حضوری برای همکاران ستادی و از طریق سامانه eskill بصورت وبیناری برای همکاران استانی برگزار نمود. این دوره ها شامل برگزاری دوره های عمومی به میزان 418,432 نفر ساعت برای کلیه کارکنان، دوره های تخصصی به میزان 692,144 نفر ساعت مختص کارشناسان و دوره های ویژه مدیران به میزان 166,75 نفر ساعت در سطح ستادی و استانی برنامه ریزی و اجرایی گردید.

وی بیان کرد: ثبت و صدور گواهی نامه های آموزشی در سامانه مدیریت فرآیند آموزش (آرکا) و انجام ارزیابی اثر بخشی سطح 1،2،3 دوره های برگزار شده مصوب تقویم آموزشی سال 1401 نیز بصورت متمرکز در ستاد انجام و گزارش اقدامات صورت گرفته برای رابطین آموزشی استانها از سوی این اداره کل ارسال شده است.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی افزود: شایان ذکر است در اردیبهشت ماه سال جاری برای نخستین بار، این اداره کل موفق به انجام ارزیابی اثربخشی سطح 4 دوره های برگزار شده سال 1400 گردید.  ضمناً گزارش ارزیابی مذکور جهت بارگذاری در سامانه جامع مدیریت عملکرد سازمانی تسما در اختیار همکاران آموزش استان ها قرار گرفت.

دبیر کمیته سرمایه انسانی سازمان گفت: با توجه به استقبال خوب همکاران و حضور مؤثر آنان در دوره های برگزار شده سال 1401 و با برنامه ریزی های صورت گرفته، امید است دوره های آموزشی مصوب تقویم آموزشی سال 1402 به طور مستمر از خرداد ماه سال جاری برگزار گردد.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,اخبار,آرشیو اخبار,محتوا
  • کد خبر : 100197
کلمات کلیدی
ام البنین خانی پور
خبرنگار

ام البنین خانی پور

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

boss
66583504
تنظیمات قالب